Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Dzielnicowy bliżej nas - Realizujemy programy MSWiA

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci ze słubickiej komendy, realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas” spotkali się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. W trakcie spotkania mundurowi przedstawili aplikacje "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", dzięki którym kontakt z Policją jest znacznie łatwiejszy.

Słubiccy dzielnicowi kontynuują spotkania z mieszkańcami powiatu aby przybliżyć im założenia policyjnych inicjatyw i podejmowanych działań. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnej oraz ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami.

W czwartek (20 kwietnia) słubickie policjantki spotkały się z przedstawicielami Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. Funkcjonariuszki zachęcały uczestników spotkania do korzystania z "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz przedstawiły zebranym w jaki sposób działa ta aplikacja, czemu służy i w jaki sposób można nanieść na internetową mapę miejsca zagrożone. Policjantki omówiły również zasady funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” umożliwiającej szybkie wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. W trakcie spotkania policjantki przedstawiły i omówiły także zagrożenia, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku i mieszkające samotnie. Funkcjonariuszki przypomniały o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych.

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są bez wątpienia najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest podejmowanie działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w podległym rejonie. Dzielnicowy to funkcjonariusz, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Ważne jest zatem, aby każdy mieszkaniec wiedział szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Mając powyższe na uwadze podczas spotkania zaprezentowane zostały sylwetki wszystkich dzielnicowych z gminy Słubice, wraz z rejonem który znajduje się pod ich nadzorem.

 

Źródło: mł. asp. Magdalena Jankowska

KPP w Słubicach