Działania „Prędkość” sulęcińskiej drogówki - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Działania „Prędkość” sulęcińskiej drogówki

Data publikacji 19.04.2017

Sulęcińska drogówka włączyła się do krajowych działań policyjnych pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci w białych czapkach kontrolują prędkość i sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Ich przestrzeganie znacznie zmniejsza zagrożenie powstania kolizji i wypadków drogowych. Osoby, które zdecydują się na łamanie prawa muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Działania pod kryptonimem „Prędkość” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie rozpoczęli o godz. 6.00, a zakończą o godz. 22.00. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacząco przekraczają dozwoloną prędkość. Jej przekraczanie i niedostosowanie do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Sulęcińska drogówka od wczesnych godzin porannych kontroluje prędkość kierowców i stosownie wyciąga konsekwencje wobec osób, które nie stosują się do obowiązujących przepisów. Za przekroczenie dozwolonej prędkości grozi mandat w kwocie do 500 zł i punkty karne. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

 

asp. szt. Alina Słonik

KPP w Sulęcinie