Kolejne dwie osoby uratowane przez lubuskich policjantów - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Kolejne dwie osoby uratowane przez lubuskich policjantów

Data publikacji 18.04.2017

…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli… tymi słowami roty kierowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach i Komisariatu Policji w Dobiegniewie, którzy uratowali życie dwóm osobom. Żarscy dzielnicowi sierż. szt. Dariusz Karbowski oraz sierż. Bożena Słowik powstrzymali 20-latka przed samobójstwem. Do odebrania sobie życia nie dopuścili także dobiegniewscy policjanci. Dzielnicowy st. sierż. Marcin Wichrowski i policjantka zespołu kryminalnego powstrzymali zdesperowaną 40-latkę. Obie osoby uzyskały specjalistyczną opiekę.

Do pierwsze zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (14/15 kwietnia). Żarscy dzielnicowi sierż. szt. Dariusz Karbowski oraz sierż. Bożena Słowik pełnili służbę na terenie Żar. Po zakończonej interwencji, którą chwilę wcześniej obsługiwali, wsiedli do radiowozu z zamiarem udania się w inny rejon służbowy. Nie zdążyli jednak odjechać, gdyż kilkaset metrów dalej zauważyli mężczyznę, który stał przy drzewie i wymachiwał nerwowo rękoma. Policjanci postanowili sprawdzić czy nie potrzebuje on pomocy. Gdy dobiegli na miejsce, mężczyzna przerzucił już pasek od torby przez gałąź drzewa i powiesił się na nim. Dzielnicowi natychmiast zaczęli go ratować. Dzięki determinacji i szybkiej reakcji żarskich policjantów udało się uratować 20–latka, który trafił do szpitala, gdzie objęty został specjalistyczną opieką.

(źródło: podkom. Aneta Berestecka, KPP w Żarach)

 

Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło w poniedziałek (17 kwietnia). Oficer dyżurny strzeleckiej komendy skierował patrol Policji na interwencję domową do jednej z miejscowości w gminie Dobiegniew. Po przyjeździe na miejsce policjanci ustalili od zgłaszającego, że jego 40-letnia współlokatorka jest nietrzeźwa i wszczyna awantury. Gdy 40-latka zorientowała się, że mundurowi są w domu, zamknęła się w jednym z pokoi, wykrzykując przy tym, że chce odebrać sobie życie. Z tą dynamiczną i nerwową sytuacją poradzili sobie jednak dzielnicowy st. sierż. Marcin Wichrowski oraz policjantka zespołu kryminalnego, którzy wykorzystując chwilę nieuwagi kobiety, odebrali jej nóż i powstrzymali przed samobójstwem. Policjanci udzielili 40-latce niezbędnej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.

(źródło: sierż. Sebastian Warzecha, KPP w Strzelcach Krajeńskich)

 

W oby tych sytuacjach lubuscy policjanci zachowali zimną krew oraz wykazali się profesjonalizmem i skutecznością w ratowaniu ludzkiego życia.