Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej – areszt dla 31-latka - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KMP Zielona Góra

Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej – areszt dla 31-latka

Data publikacji 12.04.2017

Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową namierzyli, zatrzymali, a następnie doprowadzili do aresztowania mężczyzny, który posiadał duże ilości narkotyków. W zatrzymaniu uczestniczyła Nieetatowa Grupa Realizacyjna z zielonogórskiej komendy. 31-latek decyzją Sądu został aresztowany na trzy miesiące.

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Zielonej Górze uzyskali informacje, że pewien mieszkaniec Zielonej Góry może posiadać w swoim mieszkaniu znaczne ilości narkotyków: marihuany i amfetaminy. Policjanci ustalili dokładny adres zamieszkania mężczyzny, a następnie podjęli decyzję o jego zatrzymaniu i przeszukaniu mieszkania. Do zatrzymania mężczyzny zaangażowana została Nieetatowa Grupa Realizacyjna KMP w Zielonej Górze.

Wytypowany mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic miasta, gdy wraz z innymi osobami jechał samochodem. Był kompletnie zaskoczony. Wraz z nim policjanci zatrzymali także jego konkubinę. Po zatrzymaniu wszyscy pojechali do wynajmowanego przez parę mieszkania. Na miejsce zostali wezwani także funkcjonariusze Straży Granicznej wraz z psem do wykrywania narkotyków. W mieszkaniu podczas przeszukania znaleziono ponad pół kilograma marihuany, prawie 250 gramów amfetaminy i dwie tabletki ecstasy. Badania wykonane testerami narkotykowymi potwierdziły, że zabezpieczone substancje – susz roślinny i biały proszek - to narkotyki. Ponadto policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu także wagi elektroniczne i telefony komórkowe.

Zatrzymani kobieta i mężczyzna zostali przewiezieni na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Decyzją Prokuratora kobieta została objęta policyjnym dozorem, a także musiała wpłacić poręczenie majątkowe. W stosunku do mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i 31-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

 

Źródło: nadkom. Małgorzata Stanisławska

KMP w Zielonej Górze

 

Ładowanie odtwarzacza...