Uczniowie klas mundurowych awansowali na wyższe stopnie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Uczniowie klas mundurowych awansowali na wyższe stopnie

Data publikacji 17.03.2017

W I Zespole Szkół we Wschowie odbyła się uroczystość niezmiernie ważna dla uczniów klas bezpieczeństwa publicznego. Podczas uroczystej akademii uczniowie, którzy spełnili wymogi regulaminowe odebrali nominacje na wyższe stopnie mundurowe. To wyniosłe spotkanie było również okazją do zaprezentowania wschowskiej Policji i zaproszenia do wstąpienia w jej szeregi.

W czwartek (16 marca) w auli I Zespołu Szkół we Wschowie odbyła się uroczysta akademia uczniów klas bezpieczeństwa publicznego.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie w wydarzeniu udział wzięli: insp. Tomasz Kłosowski – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego wschowskiej Policji oraz podkom. Maja Piwowarska – Oficer Prasowy KPP we Wschowie. Młodzi kadeci, którzy spełnili wymogi regulaminowe, awanse na wyższe stopnie mundurowe otrzymali z rąk Wicestarosty Wschowskiego Wojciecha Kurryło oraz Dyrektora placówki Damiana Janowicza. Awanse na stopnie kadeta, starszego kadeta i nadkadeta są świadectwem wielkich ambicji pokolenia przyszłych wojskowych, strażaków i policjantów.

Podczas uroczystości, w fantastycznej oprawie towarzyszyły słowa podziękowania oraz gratulacje. Była to również okazja aby zaprosić uczniów klas mundurowych do wstąpienia w szeregi Policji.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

KPP we Wschowie