Dzielnicowy czujny nawet po służbie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

Dzielnicowy czujny nawet po służbie

Data publikacji 16.03.2017

Dzielnicowy gminy Lubniewice st. sierż. Przemysław Matczak wykazał się godnym pochwały zaangażowaniem. W czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijaną kobietę, która pomimo swojego stanu zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu. Dzięki reakcji sulęcińskiego policjanta, nie doszło do tragedii, a nietrzeźwa kierująca poniesie srogie konsekwencje swojego zachowania.

O tym, że policjantem jest się nie tylko na służbie ale także w czasie wolnym, wie doskonale st. sierż. Przemysław Matczak z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

W środę (8 marca) dzielnicowy gminy Lubniewice, korzystając z czasu wolnego od służby, podróżował drogą wojewódzką 136. W pewnym momencie zauważył nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku Volkswagena, który jechał tzw. zygzakiem. W trakcie wymijania podejrzanie jadącego samochodu P. Matczak zauważył, że za kierownicą Volkswagena siedzi kobieta. Jej zachowanie i sposób jazdy wzbudziły podejrzenia policjanta, który natychmiast zawrócił i zaczął jechać za osobówką. Po krótkim czasie kobieta zatrzymała swój pojazd na środku drogi i zatamowała ruch. Dzielnicowy wykorzystując ten fakt, podbiegł do niej i zauważył, że kobieta pije za kierownicą alkohol. Gdy st. sierż. Przemysław Matczak nakazał jej opuścić samochód, udała że straciła przytomność. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe i patrol Policji. Okazało się, że 42-letnia kobieta jest kompletnie pijana - w jej organizmie były blisko trzy promile alkoholu. Nietrzeźwa kierująca została zatrzymana. Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili jej zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Dzielnicowy st. sierż. Przemysław Matczak wykazał się dużą czujnością oraz troską o życie i zdrowie innych osób, które potencjalnie mogły stać się ofiarami nieodpowiedzialnego zachowania 42-letniej kobiety. Prawidłowa reakcja na zagrożenie ma na pewno ogromny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

 

Źródło: asp. szt. Andrzej Barciński

KPP w Sulęcinie