Pomoc przyszła na czas - Policjanci uratowali życie mężczyźnie - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KPP Żary

Pomoc przyszła na czas - Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 14.03.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku - sierż. szt. Dawid Grzegorczyk oraz sierż. Kamil Siemion prowadzili poszukiwania 41-latka, który wyszedł z domu oświadczając, że odbierze sobie życie. Przeszukując rejon nieczynnej stacji kolejowej, policjanci znaleźli mężczyznę i natychmiast udzielili mu pomocy. Wszystko zakończyło się szczęśliwie, 41-latek został przewieziony do szpitala i oddany pod specjalistyczną opiekę.

W piątek (3 marca) Dyżurny Komisariatu Policji w Lubsku odebrał telefon od 19-latka, który poinformował, że jego ojciec wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Policjanci natychmiast udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ustalili, że 41-latek oświadczył rodzinie, że „skończy ze sobą i idzie się powiesić”, a następnie opuścił mieszkanie, oddalając się w nieznanym kierunku. Sierż. szt. Dawid Grzegorczyk oraz sierż. Kamil Siemion, po sprawdzeniu rejonu posesji, rozpoczęli poszukiwania w pobliżu nieczynnej stacji PKP. Tam przeczesując zarośla i opuszczone budynki wspólnie z 19-letnim zgłaszającym, znaleźli wiszącego już na linie przymocowanej do drzewa, mężczyznę. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do jego ratowania. Dzięki sprawnemu działaniu, pokrzywdzonego udało się odciąć i sprowadzić bezpiecznie na ziemię, nie dopuszczając do dalszego zaciśnięcia się pętli na szyi. Policjanci do chwili przybycia pogotowia ratunkowego przez cały czas kontrolowali funkcje życiowe mężczyzny.

Profesjonalne i natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie. 41-latek została przewieziony do szpitala i oddany pod specjalistyczną opiekę. To kolejny przykład wypełnienia roty policyjnego ślubowania przez żarskich policjantów.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/19746,Dzieki-dzielnicowym-wszystko-zakonczylo-sie-pomyslnie.html

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/20183,Policjanci-wyniesli-kobiete-z-plonacego-budynku.html

 

Źródło: podkom. Aneta Berestecka

KPP w Żarach