Lubuska Policja otrzymała narkotesty i kamizelki - Aktualności - Policja Lubuska

Aktualności

KWP Gorzów Wielkopolski

Lubuska Policja otrzymała narkotesty i kamizelki

Data publikacji 16.02.2017

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosława Kruszelnickiego uroczyście przekazał blisko 700 narkotestów i 200 kamizelek odblaskowych. Wartość otrzymanego sprzętu oscyluje w granicach 20 tysięcy złotych. Ten już niedługo trafi do lubuskich stróżów prawa w całym regionie.

W czwartek /16 lutego/ w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste przekazanie Lubuskiej Policji 675 narkotestów i 200 kamizelek odblaskowych. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że jako przedstawiciel rządu w terenie bardzo wysoko stawia na bezpieczeństwo Lubuszan. Stąd ta inicjatywa aby Policja- organ najbardziej odpowiedzialny właśnie za zapewnienie bezpieczeństwa- był odpowiednio wyposażony. Stąd na ręce Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Mirosława Kruszelnickiego zostaje przekazany sprzęt, który już niebawem trafi do lubuskich patroli. Dzięki temu policjanci jeszcze skuteczniej będą mogli ograniczać nieodpowiedzialne zachowania na drodze ze strony tych zmotoryzowanych, którzy decydują się na prowadzenie pojazdów wcześniej sięgając po narkotyki. W ubiegłym roku mundurowi przeprowadzili blisko 600 takich badań ujawniając 85 kierowców po środkach odurzających czy substancjach psychotropowych. Z kolei w 2015 roku takich badań przeprowadziliśmy 850 zatrzymując 73 kierowców. Dzięki takim badaniom rośnie świadomość kierowców o możliwości częstej kontroli ze strony policjantów. Tym samym notujemy wyraźny spadek takich zachowań. Jeszcze przed pięcioma laty zatrzymywaliśmy około 250 kierowców po narkotykach !

Istotne też jest, aby policjanci wykonujący czynności na miejscach różnego rodzaju zdarzeń, szczególnie tych prewencyjnych, byli widoczni i przez to bezpieczni. Ale poza tym ma to także wymiar wizerunkowy. Dlatego także kamizelki trafią do lubuskich stróżów prawa.

 

Opracował: kom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...