Gorzowska policja ma mistrza

Data publikacji 27.04.2016

Posterunkowy Dawid Olkiewicz był najlepszy podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Gorzowski policjant wygrał w kategorii wagowej +125 kg. Był jednym z najmłodszych uczestników zawodów.

W gorzowskiej komendzie miejskiej służbę pełni post. Dawid Olkiewicz. To funkcjonariusz patrolówki, który do policji trafił w 2014 roku. Po służbie 21-latek idzie wprost na siłownię. Od 12 roku życia ćwiczy z ciężarami – jak mówi: „dla własnej satysfakcji”. Na jego zainteresowania wpływ miał tata. Ostatnie dni pokazały, że charakter i wytrwałość idą w parze ze sportowymi sukcesami. Dawid został najlepszym w kraju policjantem w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów w Dzierżoniowie osiągnął 210 kg. Do rekordu życiowego trochę zabrakło. Wystarczyło jednak, aby tego dnia pokonać rywali, zgarnąć puchar i złoty medal. W kategorii +125 kg nie miał sobie równych. Wśród juniorów zajął drugie miejsce. A na zawody jechał bez specjalnego przygotowania. Chciał się jedynie sprawdzić. Teraz planuje swoją sportową przyszłość. Już jesienią wybiera się na Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów.

Dawid ma nadzieję na kolejne, dobre wyniki sportowe. Na co dzień trenuje trójbój siłowy. Ma imponujące jak na 21-letniego amatora rekordy życiowe: 225 kg w wyciskaniu, 285 kg w przysiadzie i 310 kg w martwym ciągu. Skutecznie łączy treningi ze służbą w policji. Przełożeni gratulowali wyniku. Komendant miejski postanowił wyróżnić swojego policjanta za osiągnięcia sportowe.